16 cupluri din Petrila, premiate de administraţia publică locală

paducel si seniorii petrilei             Aşa cum ne-a obişnuit, an de an, primarul oraşului Petrila, Ilie Păducel şi o parte din consilierii locali şi-au sărbătorit seniorii urbei. Aceştia au primit într-un cadru oficial diplome şi premii de fidelitate pentru cei 50 de ani de căsătorie.

„M-am bucurat să mă aflu împreună cu 16 cupluri care au împlinit 50 de ani de căsnicie, venite împreună cu familiile lor frumoase, şi un cuplu care a împlinit 60 de ani de căsnicie, vorba aceea, o viaţă de om! Aşa cum am spus şi în cuvântul adresat dumnealor de la începutul acţiunii, vreau să adresez şi pe această cale, în numele meu ca primar şi în numele administraţiei publice locale, ca bunul Dumnezeu să le dea sănătate şi fericire alături de cei dragi, iar de Sfintele Paşti care se apropie cu paşi repezi fie ca Lumina Sfântă să le aducă bucurie în suflete. Totodată, vreau să le mulţumesc pentru tot ceea ce au făcut pentru oraşul Petrila şi comunitatea noastră, cunoscând faptul că au făcut multe fapte şi acţiuni utile şi necesare oraşului nostru şi cetăţenilor noştri. Sunt oameni de omenie, care au familii frumoase, ducând astfel mai departe tradiţiile şi obiceiurile noastre, istoria noastră, dar şi viaţa localităţii Petrila. De când cetăţenii din Petrila, m-au ales ca primar şi, după ce am luat această iniţiativă, mă bucur din suflet că am avut posibilitatea să le mulţumesc pentru tot ceea ce au făcut. Din aceast an îi sărbătorim şi pe cei care împlinesc 60 de ani şi pe cei care au 100 de ani de viaţă şi mai mult, că am avut o doamnă care a împlinit 105 ani şi am sărbătorit-o şi la 100 şi la 105 ani. Le mulţumesc şi trebuie să spun că avem peste 720 de familii în Petrila şi îmi doresc să fie tot mai multe familii care să ajungă la această vârstă”, a ţinut să declare primarul oraşului Petrila, Ilie Păducel.

Ella Schreiber

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

%d blogeri au apreciat: