Alte cupluri vor fi premiate la Petroşani

premiere 50 ani petro  Consilierii locali ai municipiului Petroşani au aprobat suma de 19.500 de lei pentru sărbătorirea Zilei Internaţionale a Persoanelor Vârstnice. Cu acest prilej, aşa cum ne-au obişnuit cei din cadrul administraţiei petroşenene, vor fi premiate cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie. „Şi anul acesta vom avea o zi deosebită, când vom premia cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie. Ei sunt un exemplu pentru comunitatea noastră şi un model demn de urmat pentru noi şi tânara generaţie. Mă bucur ca mai avem astfel de exemple de familii în viaţa comunităţii noastre, pentru că, ei încă ne mai călăuzesc paşii în aceste timpuri, indiferent cât ar fi de grele. Eu le transmit multă sănătate şi să le dea Dumnezeu timp şi răbdare de a se bucura încă mulţi ani de acum încolo, cu nepoţii şi cu strănepoţii de viaţă şi tot ceea ce ne oferă ea, cu bune şi cu rele”, a declarat primarul municipiului Petroşani, Tiberiu Iacob Ridzi.

Familiile îndreptăţite de a fi felicitate de adminstraţia locală trebuie să depună la primăria Petroşani, copiile după actele doveditoare: certificatul de căsătorie, cărţile de identitate şi o cerere tip.

Angella Dumitraşcu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

%d blogeri au apreciat: