Sportivii, premiați la Lupeni

           La finele  anului, sportivii municipiului Lupeni au fost premiați de administrația publică locală, primarul Lucian Resmeriță spunând că au fost necesare două zile pentru premierea sutelor de sportivi care au obținut rezultate deosebite la nivel  județean, național și internațional.

           ”Ca primar, dar mai ales ca dascăl, nu pot fi decât extrem de încântat de faptul că atât de mulți copii și tineri din municipiul Lupeni au obținut și în acest an rezultate de excepție la olimpiade școlare de la nivel județean și național, așa cum sunt mândru de sportivii noștri campioni mondiali și naționali la fotbal-tenis și campioni județeni la fotbal ori campioni naționali la karate și kempo. M-am bucurat ca de fiecare dată de întâlnirea cu aceștia, de la final de an, și mă bucur că am putut și de data aceasta să-i premiez în numele Primăriei și Consiliul Local al Municipiului Lupeni, pentru rezultatele lor. Îi felicit și cu această ocazie și le mulțumesc pentru modul în care promovează orașul nostru în țară și în lume, prin performanțele lor remarcabile”, a spus celor prezenți primarul Lucian Resmeriță.

Elena Dragomir

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

%d blogeri au apreciat: